Egzaminy próbne dla uczniów klas VIII oraz IIIa odbędą się:

Pierwszy próbny egzamin:

egzamin ósmoklasisty – 21-23 listopada 2018

egzamin gimnazjalny – 28-30 listopada 2018

Drugi próbny egzamin:

próbny egzamin ósmoklasisty – 18 - 20 grudnia 2018

próbny egzamin gimnazjalny – 18 - 20 grudnia 2018

Uroczyste obchody VIII rocznicy posadzenia Dębów Katyńskich

19 września 2018 po raz ósmy świętowaliśmy rocznicę posadzenia Dębów Katyńskich. Dęby posadzone zostały w ramach programu "KATYŃ... ocalić od zapomnienia" z inicjatywy pani Krystyny Skalskiej, Stowarzyszenia Przyjaciół Bratoszewic przy współpracy pani dyrektor Ewy Piórkowskiej. Dęby upamiętniają kapitana Stanisława Piotrowskiego i porucznika Feliksa Jakubowskiego, zamordowanych w Katyniu, w 1940 roku. W uroczystościach rocznicowych wzięli udział krewni zamordowanych, władze gminy Stryków, radni i przedstawiciele sąsiednich Szkół. Syn jednego z zamordowanych, profesor Jakubowski, w sposób niezwykle poruszający przybliżył uczniom historię początków wojny z perspektywy dziecka żegnającego się z tatą - dziecka niewiedzącego,  że żegna się z nim już na zawsze. Uczniowie z klasy VII i VIII pod opieką pani Małgorzaty Rutkowskiej oraz pani Barbary Antczak-Sadowskiej przygotowali opowieść słowno - muzyczną, której przewodnim tematem były informacje dotyczące zbrodni katyńskiej. Końcowa część apelu odbyła się pod Dębami Pamięci, gdzie uczestnicy złożyli kwiaty oraz zapalili znicze.