Zbiórka na wyjazd na zieloną szkołę w dniach 21 - 25 maja 2018

pod szkołą 21 maja 2018 o godzinie 6.45.

Serdecznie prosimy o punktualność.

Świąteczna wizyta w Popowie

W czwartek 18 grudnia nasi uczniowie pod opieką Pani A. Danisz, Pani M. Kalinowskiej oraz Pani A. Kurczak wybrali się na krótką,lecz bardzo przyjemną uroczystość z okazji zbliżających się Świąt. Spędziliśmy bardzo miłe przedpołudnie w Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim. Na miejscu czekało na nas wiele cudownych niespodzianek przygotowanych przez uczniów lub przez obecny tam również Hufiec Głowno. Na początku wysłuchaliśmy paru słów Pana Dyrektora Krzysztofa Fortuny, po czym odegrane zostały piękne Jasełka Bożonarodzeniowe. Przedstawienie przyciągnęło uwagę wszystkich widzów. Uczniowie doskonale wcielili się w wybrane postaci, zaprezentowali oni również umiejętności wokalne i taneczne. Mieliśmy okazję posłuchać wielu naprawdę pięknie wykonanych kolęd oraz zobaczyć kilka układów tanecznych. Uroku nadawała przedstawieniu świąteczna dekoracja. Po części artystycznej każdy mógł zabrać głos. Nasza szkoła chcąc pokazać się z jak najlepszej strony pochwaliła się talentem muzycznym w piosence pt. „Kto wie?”. Następnie Pan Dyrektor ogłosił wyniki konkursu plastycznego, zaś druhny z Głowna przekazały gościom tzw. Światełko Betlejemskie. Na koniec spotkaliśmy się z uroczym Mikołajem, który miał dla nas słodkie paczki świąteczne. Po przeszło dwóch godzinach z uśmiechami na twarzy i słodkościami w ręku wróciliśmy do szkoły.

Olga Kowalczyk