Egzaminy próbne dla uczniów klas VIII oraz IIIa odbędą się:

Pierwszy próbny egzamin:

egzamin ósmoklasisty – 21-23 listopada 2018

egzamin gimnazjalny – 28-30 listopada 2018

Drugi próbny egzamin:

próbny egzamin ósmoklasisty – 18 - 20 grudnia 2018

próbny egzamin gimnazjalny – 18 - 20 grudnia 2018

Dziś obchodziliśmy dziesiąty festyn rodzinny w Bratoszewicach. Pomimo niesprzyjającej aury po południu odbyło się fantastyczne przedstawienie. „Show must go on” przedstawienie musi trwać jak powtarzał Freddie Mercury. Od rana na sali gimnastycznej został rozegrany mecz piłki halowej pomiędzy klasami gimnazjalnymi. Na najwyższym stopniu podium uplasowali się chłopcy z klas 3 gimnazjum. Kolejne miejsce przypadło 2 klasom, a na najniższym stopniu stanęła klasa 1. Festyn rozpoczęła pani dyrektor oraz pan burmistrz miasta i gminy Stryków. Hasłem tegorocznych odchodów były słowa pochodzące z piosenki Marka Grechuty pod tytułem „Wiosna ach to ty”, którą wykonały uczennice klas 3 gimnazjum (Edyta Danielska, Kinga Tomczyk, Izabela Florczak i Natalia Jaworska). Po wystąpieniu dziewczyn została ogłoszona krótka przerwa poświęcona zawodom lekkoatletycznym dla podstawówki prowadzonych przez panią Elżbietę Foks. Konferansjerami pikniku byli Sylwia Przybysz i Piotr Burtka. Smerfy, krasnale, piosenkarze i tancerze- nasza najmłodsza grupa artystyczna od przedszkola do klasy 3 podstawówki, występowali dla mam, bo to również ich święto uczciliśmy. Wierszyki i piosenki maluchów doprowadzały mamy do łez ze wzruszenia. Następnie przyszedł czas ma starsze grupy uczniów, które występowały w repertuarze Marka Grechuty. Występ klasy piątej zyskał ogromne brawa ze strony publiki. Okazało się, że nasza szkoła podstawowa i gimnazjum ma wiele nieoszlifowanych talentów. Kolejnym bardzo ważnym punktem festynu był konkurs muzyczny. Prowadziły go Emilia Miśkiewicz oraz Kinga Tomczyk. Najciekawszym momentem okazała się konkurencja, której inspiracją był serial pt: „Twoja twarz brzmi znajomo”. Każda klasa musiała wybrać gwiazdę i z playback ‘u odtworzyć jej występ. Podczas Dni Bratoszewic można było skosztować wypieków Koła Gospodyń Wiejskich oraz rodziców naszych uczniów, można było również pooglądać sprzęt OSP KRSG Stryków oraz spróbować swych możliwości strażackich. Niestety gwiazda wieczoru zespół Trzy Gitary nie mógł wystąpić. Na szczęście nie zawiódł nas miejscowy raper- Luzak. I piknik, mimo obaw, okazał się bardzo udany, a ci którzy się na niego wybrali spędzili przyjemne i pełne wrażeń popołudnie.