Odpłatność za obiady za czerwiec wynosi:

0a, 0b, 0c, VII - VIII oraz IIIa - 36 zł

klasy I, II - 30 zł

klasa III - 27 zł

klasy IV - VI - 15 zł (uczestnicy zielonej szkoły)

w sprawie odliczeń płatności za maj-

prosimy o kontakt z Sekretariatem

Arena Młodych

Blisko 6 tysięcy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Archidiecezji Łódzkiej uczestniczyło w wydarzeniu ewangelizacyjnym „Arena Młodych”, które odbyło się 9 kwietnia 2019 r. w łódzkiej Atlas Arenie. Uczniów naszej szkoły również nie mogło tam zabraknąć. Na początku, po otrzymaniu "coś na ząb", uczestniczyliśmy w warsztatach śpiewu i tańca wychwalającego Boga.

Wyjątkowym gościem spotkania był znany łódzki kardiochirurg prof. Jacek Moll. Rozmowa z profesorem została poprzedzona trzema świadectwami młodych ludzi, którzy jako małe dzieci, byli pacjentami profesora i którym Bóg pozwolił przeżyć skomplikowane operacje serca. Następnie o pracy i wierze z łódzkim kardiochirurgiem rozmawiał metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Każdy z młodych uczestników w czasie rekolekcyjnego spotkania nauczył się mierzyć swoje tętno oraz na przygotowanym wcześniej wykresie pracy serca, wypisał te momenty swojego życia, które były wzniesieniem się do Boga i odejściem od Niego.

Następnie odbyła się uroczysta procesja z ewangeliarzem, który wwiozła na wózku inwalidzkim studentka pedagogiki Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Po odczytaniu ewangelii o spotkaniu Jezusa z Samarytanką przy studni Jakuba, słowo do zgromadzonych skierował metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś.

W dalszej części spotkania miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą wstawienniczą oraz możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Każdy z uczestników Areny Młodych otrzymał na pamiątkę pierścień, który ma im przypominać o Jezusie, który przeszedł przez śmierć do Zmartwychwstania. Arenę Młodych zakończyła modlitwa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Całość spotkania można obejrzeć na: https://www.youtube.com/watch?v=OJ36oWUC1jY&feature=youtu.be