AKCJA STRAJKOWA

OD 8 KWIETNIA 2019

Informacje na temat

strajku nauczycieli

Odpłatność za obiady za kwiecień wynosi:

0a, 0b, 0c - 54 zł

klasy I - VIII, IIIa - 45 zł

Naszą szkołę dzisiaj odwiedziła Pani Jadzia i pani Ewa. Pani Jadzia zagrała nam kilka różnych piosenek, a pani Ewa zadała ciekawe pytania np "Czy można grać bez naciskania palcy na klapki?". Dowiedzieliśmy się też jak działają wentyle, wentyle sprawiają, że powietrze idzie inną drogą lub czy z samego ustnika można zagrać. Dowiedzieliśmy się też że w dawnych czasach grało się na waltorni grało się różne sygnały na przykład: na łowy, na posiłek lub, że wszyscy, którzy są w lesie wracają do domu. Pani Jadzia zagrała nam na waltorni piosenkę, którą uwielbiają wszyscy nastolatkowie czyli Despacito. Wszyscy nigdy nie zapomnimy tak wspaniało przeżytej filharmonii jak ta.